راهنمای تدوین مقاله


اطلاعیه مهم درباره هزینه داوری و چاپ مقاله در فصلنامه راهبرد توسعه
در مرحله اول در صورتی که مقاله قابل بررسی و وارد شدن به مراحل داوری تشخیص داده شود (وضعیت مقاله در سامانه= مرتبط)، مبلغ 150.000 تومان بابت داوری و در مرحله دوم در صورت پذیرفته شدن (وضعیت مقاله در سامانه= ویراستاری) مبلغ 250.000 تومان بابت چاپ، دریافت خواهد شد. (حداکثر زمان پرداخت وجه در هر مرحله 2 ماه می باشد و در صورت عدم پرداخت وجه مقاله از فرآیند داوری و چاپ حذف خواهد شد.)
نویسندگان محترم لطفا هزینه های داوری مقاله و چاپ مقاله را در دو مرحله به شماره حساب: 0102999620000 یا حساب سپهر IR98 0190 0000 0010 2999 6200 00 نزد بانک صادرات یا شماره کارت 6037691990376592 بانک صادرات به نام مركز پژوهشي مطالعات راهبردي توسعه واریز و تصویر فیش واریزی را ارسال نمایند.

 

 

لطفا قبل از ارسال مقاله به موارد زیر توجه کنید:

1-      فصلنامه راهبرد توسعه این نشریه علمی تابع قوانین بین المللی (COPE) است و از اصول و ضوابط آن استفاده می‌کند. (مطالعه قوانین)

2-      در راستای ارتقاء کیفیت و به‌منظور صیانت از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و نویسندگان؛ در بررسی مقالات این نشریه، از سامانه مشابهت یاب استفاده می شود.  (سامانه سمیم نور)

3-      از نویسندگان محترم تقاضا می شود فایل های فرم تعارض منافع و فرم تعهد چاپ را دانلود و پس از تکمیل و امضا نسخه اسکن شده آن را به آدرس پستی فصلنامه به نشانی rahbord.tousee@gmail.com  ارسال نمایند.

دانلود فرم تعهد چاپ

دانلود فرم تعارض منافع

4-      نویسندگان محترم مقالاتی در فرآیند داوری فصلنامه راهبرد توسعه قرار می گیرند که از طریق سامانه و مطابق با راهنماي تهيه و نگارش مقالات، ارسال شده باشند.

 

نکات مهم درباره فرآیند داوری مقالات:

1- پس از دریافت مقاله از طریق سامانه، در صورتی که مقاله دریافتی از نظر ساختاری مورد تایید کارشناسی باشد، در فرآیند داوری قرار می گیرد. با توجه به حجم بالای مقالات ارسالی نویسندگان محترم، تلاش ما اين است که فرآيند داوري بيش از 5 ماه به طول نينجامد.

2- نویسندگان محترم، برای تسریع در فرآیند داوری اطلاعات درخواستی سامانه از جمله شماره تماس و آدرس ایمیل معتبر را به طور کامل وارد نمایند. آدرس ایمیل نامعتبر باعث می شود نویسندگان پیام های ارسالی از طریق سامانه را دریافت نکنند.

3- نویسندگان محترم برای اطلاع از آخرین وضعیت مقاله خود، به کارتابل خود در سامانه مراجعه نمایند. همچنین نویسندگان پس از ارسال مقاله در مراحل فرآیند داوری، حتما کارتابل خود را به صورت مرتب مشاهده نمایند تا به موارد درخواستی داوران، کارشناسان و سردبیر فصلنامه پاسخ دهند.

4- در صورتی که مقاله شما در وضعیت «انجام اصلاحات داوری» قرار دارد و باید به سئوالات داوران یا سردبیر فصلنامه درباره مقاله پاسخ دهید، پاسخ به این سئوالات را در ابتدای فایل ارسالی مقاله وارد کنید و از ارسال جداگانه آن از طریق ایمیل یا فایل جدید خودداری کنید.

 

 

راهنماي تهيه و ارسال مقالات

 

خواهشمند است براي ارسال مقاله‏، به اين موارد توجه بفرماييد:

1-       اسامی نویسندگان مقاله نباید در فایل های ارسالی مقاله بصورت Word و Pdf وجود داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در زمان ثبت اسامی نویسندگان در سامانه، مشخصات کامل آنها را وارد نمایید.

2-       حجم مقاله بيش از 30 صفحه (9 هزار کلمه) و کمتر از 10 صفحه (3 هزار کلمه) نباشد.

3-       در صورت ارسال مقالات ترجمه شده، تصوير متن اصلي مقاله و فهرست کامل منابع آن (با مشخصات دقيق کتاب‌شناسي) را به همراه ترجمه مقاله ارسال فرماييد.

4-       مقاله‌هاي ارسالي از حيث ساختار لازم است مشتمل بر بخش‌هاي زير باشد:

الف- چکيده: چکيده‌اي 200 تا 300 کلمه‌اي به همراه واژگان کليدي تهيه شود و ترجمه انگليسي آن نيز ارائه گردد.

ب- پاورقي‌ها: توضيحات بيشتر در مورد موضوع، معادل‌هاي خارجي اسامي و اصطلاحات مبهم و مهجور با عنوان «پاورقي‌ها» در پايين صفحه مربوطه آورده شود.

ج- منابع: فهرست منابع فارسي و غيرفارسي در پايان مقاله، به طور جداگانه (در ادامه همديگر؛ ابتدا منابع فارسي و در ادامه منابع غير فارسي) به ترتيب حروف الفباء آورده شود:

- کتاب: نام خانوادگي، نام نويسنده (سال انتشار)، نام کتاب، نام مترجم، شماره جلد، محل انتشار: نام ناشر، نوبت چاپ.

- مقاله: نام خانوادگي، نام نويسنده (سال انتشار)، «عنوان مقاله»، نام نشريه، شماره نشريه.

د- ارجاعات: ارجاعات به صورت درون‌متني پس از نقل مطلب به صورت زير آورده مي‌شود:

-        منابع فارسي: (نام خانوادگي، سال نشر: شماره صفحه)

-        منابع انگليسي: (نام خانوادگي، سال نشر: شماره صفحه)، با اين توضيح كه در اولين مورد به كاربردن نام خانوادگي، عبارت فارسي نام نويسنده در داخل متن به صورت فوق ذكر شده و به صورت لاتين در پاورقي ذكر مي‌گردد.

-        در صورت تکرار استفاده، ارجاع به صورت کامل، همانند بار اول، نوشته مي‌شود و از کاربرد واژه‌هاي همان، پيشين و مانند آن خودداري شود.

-        چنانچه از نويسنده‌اي در يک سال بيش از يک اثر انتشار يافته باشد، اين دو اثر با ذکر حروف الفبايي پس از سال انتشار از يکديگر متمايز شوند.

5- راهبرد توسعه در پذيرش يا رد، اصلاح و ويرايش مطالب و نيز نحوه چينش مقالات آزاد است.

6- ارسال مقاله براي فصلنامه راهبرد توسعه به منزله تعهد نويسنده مبني بر جديد بودن مطلب و عدم انتشار آن در نشريه ديگري است.

7- مقالات ارسال شده بازگردانده نمي‌شود.

8- هرگونه استفاده از مطالب مندرج در اين فصنامه با ذکر کامل نام منبع بلامانع است.